Kinek mennyi jár.
Kinek mennyi jár.
Nem hiszem, hogy populizmus volna, ha azt mondanám, hogy igazságtalanok a lenti képen látható számok. Az arányok az illető fizetése és a vállalatuknál dolgozó legkisebb fizetést jelzik. Az oldal a szakszervezeté.
Nem hiszem, hogy Daniel Vasella 720-szor annyit dolgozna vagy 720-szor annyit érne, mint egy másik dolgozója a Novartisnak.
Nem hiszem, hogy a Credit Suisse, ahol a 2008-as válságban millárdok tűntek el, ilyen jól fizethetné az alkalmazottait. Rajtam kivül Svájc nagy része sem hiszi ezt.
Nem hiszem, hogy forradalom kellene hozzá, hogy ezen változtassanak. Szinte mindegyik említett cég részvénytársaság (kivétel Hayek, akinek magáncége van és maga is a rendszer ellen harcolt, míg élt)
Nem hiszem, hogy ha a kapitalizmus megengedi, hogy egy-egy ember korlátlanul keressen (fizetésről van szó, nem profitról), akkor az sokáig mehet még büntetlenül.
Mert elfogyott a türelem. Ahogy hónap végén elfogy a pénz, elfogy a biztonság, hát elfogy a türelem.
A kép címe.
Update:
Október utolsó napjaiban a Novartis bejelentette 2000 munkahely megszüntetését, ebből 1100 Svájcban van. Ugyanakkor közölték a harmadik negyedéves eredményüket is, a drágák 2 milliárd frankos profitot értek el, ami hét százalékos emelkedést jelentett az előző negyedévhez képest.
A felháborodás óriási az országban, a megkérdezettek 80%-a nem ért egyet a Vaud-i üzemegység bezárásával és a bázeli elbocsátásokkal, ilyen eredmények láttán. Egészen hihetetlen és Svájcban soha nem látott módon, a posztban emlegetett D. Vasella háza előtt is manifesztációt tartottak - amit a rendőrség feloszlatott.
Hát ilyen alkalmazottnak lenni a kapitalizmus alkonyán.